aktjutva

chl14

PPUredi

Областно състезание "Млад огнеборец" 2016 гimage004

На 13 май 2016 г. се проведоха регионалните състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ от област Велико Търново. На градския стадион в гр. Полски Тръмбеш премериха сили отборите на СОУ “Ем. Станев“ гр. В. Търново, ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Г. Оряховица, ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“ с. Овча Могила, община Свищов, ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Павликени, СОУ „Иван Момчилов“ гр. Елена, СОУ „Цанко Церковски“ гр. П. Тръмбеш и Общински детски комплекс гр. Стражица.

И тази година младите огнеборци показаха завиден спортен дух и много добри технически умения в двете дисциплини „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м щафетно бягане с препятствия”.

За 11-та поредна година победител в комплексното класиране стана отборът на СОУ „Цанко Церковски“ гр. Полски Тръмбеш. Сребърните медали заслужено спечелиха възпитаниците на  ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“ с. Овча Могила, а бронзовите медали спечели отборът на Общински детски комплекс гр. Стражица.

Организатори на състезанието бяха РДПБЗН В. Търново, Община П. Тръмбеш и СОУ „Цанко Церковски“ гр. П. Тръмбеш. Присъстваха кмета на Община П. Тръмбеш  г-н Чакъров, зам.-кмета г-н Кадир, председателя на Общинския съвет г-жа Кузманова, директора на СОУ „Цанко Церковски“ г-жа Стефка Трайчева и г-жа Благовеста Факирова - изпълнителен директор на Сдружение на кметовете и кметските наместници към Община В. Търново.

На отборите класирали се на първите три места  бяха връчени купи и медали, осигурени от Община П. Тръмбеш.